Úspěšná halová sezóna atletického klubu Slovan Duchcov

27.03.2022 13:19

Do zimní a halové sezóny jsme vstoupili v covidové době s velkým množstvím restrikcí a omezeními. Přesto již v listopadu proběhl krajský přebor v přespolním běhu na břehu Kamencového jezera, kterého jsme se zúčastnili, bohužel ještě bez medailí. V lednu jsme dětmi i dospělými začali objíždět haly po České republice, závodili jsme v obou Pražských halách, v Jablonecké hale a dokonce v supermoderní hale v Ostravě.

30.1. proběhl na Strahově krajský přebor jednotlivců dospělých, výborné 2. místo získala Nela Hrdličková za 492cm a 3.místo na 1500m v čase 4:24.69 v osobním rekordu získal Daniel Hýna, pozornost zaslouží vítězství 51letého Josefa Procházky z Děčína na 1500m, které jen dokazuje, že vyhrávat lze v každém věku.

13.2. na Strahově byl krajský přebor dorostu a staršího žactva a skvěle se prezentovala Nela Hrdličková (starší žákyně), která suverénně vyhrála dálku v osobním rekordu 511cm, a těsně rovněž zvítězila na 150m v čase 20.18s. Bohužel bez medaile, ale velmi solidními výkony se prezentoval i Josef Eliáš (4.místo v kouli za 9.77m a na 150m 19.98s)

6.3. v Jablonci nad Nisou proběhly přebory Ústeckého kraje mladšího žactva a zde jsme jako klub přímo dominovali a posbírali několik medailí. Krajskými přeborníky se stali: Laura Anna Thorandová v kouli v osobním rekordu 10,05m a na 1500m Arnošt Slaměník za 5:12.04, 2. místo získali: Zuzana Markowiczová v dálce za 431cm, Arnošt Slaměník na 150m za výkon 22.27, Jan Valenta v dálce v osobním rekordu 472cm, 3. místo obsadila štafeta holek ve složení (Škuthanová, Nosová, Markowiczová a Šustáčková), Klára Šustáčková na 60m překážek za 11.03 a Jan Valenta na 60m v osobním rekordu 8.71s.

Rovněž se rozběhla sezóna jarních přespolních běhů a poslední neděli v únoru jsme se houfně zúčastnili jarního přespolního běhu v Lounech: 3. místo v kategorii 2014-2013 získal Jiří Štajer, 2. místo v kategorii 2009-2010 Arnošt Slaměník, ostatní si skvěle zazávodili.

Stále jsme otevřeni pro nové zájemce o atletiku, zejména děti ve věku 8-15let nebo i starší, klidně celé rodiny, kteří jsou ochotni reprezentovat a vydat se na cestu výkonnostního atleta, či jen získat pohybovou dovednost a zkusit si něco nové, co se při hodinách tělesné výchovy neučí. Bohužel pro předškolní děti máme počet téměř naplněn. Zájemci o atletiku mohou kontaktovat Petra Valentu, Marii Polívkovou či mě (Marek Slaměník), nebo někoho dospělého na stadiónu a více Vám sdělíme osobně.

Chtěli bychom poděkovat městu Duchcov za podporu atletiky.